Detské hodinky s GPS GATOR - časté otázky

Detské hodinky s GPS GATOR II a GATOR 3

Máte s hodinkami osobné skúsenosti, alebo ich len predávate?

S hodinkami Gator II a Gator 3 máme osobné skúsenosti, testovali sme ich na viacerých SIM kartách mobilných operátorov na Slovensku. Denne ich používame. Vieme zodpovedať všetky technické otázky a sme pripravení poradiť s akýmkoľvek problémom. Vieme Vám poradiť s výberom operátora dátovej a hlasovej SIM karty.

Ako tieto hodinky vlastne fungujú?

Hodinky Gator v sebe majú implementovaný chip pre GPS lokáciu a taktiež pre WiFi lokáciu. Pomocou týchto technológií hodinky Gator vždy vedia, kde sa presne nachádzate. Ďalej majú v sebe implementovanú GSM / GPRS technológiu a pomocou tejto technológie dokážu posielať cez mobilnú sieť informácie o svojej polohe na mobilný telefón mamičky alebo otecka.

Z hodiniek je možné volať na prednastavené čísla a zároveň je možné v aplikácii Gator povoliť čísla, ktoré môžu volať na hodinky.

Potrebujem pre prevádzku hodiniek SIM kartu?

Áno, hodinky vedia volať, môžete na ne volať, posielajú hlasové správy, posielajú informácie o polohe na telefón mamičky či otecka, atď. Na všetky tieto veci je potrebné SIM s aktívnym telefónovaním a dátami. V hodinkách GATOR sú nastavené parametre pre internetové pripojenie mobilných operátorov Telekom, Orange a O2. So SIM kartou operátora 4ka môžu vzniknúť problémy s komunikáciou, preto túto SIM kartu od 4ky do hodiniek neodporúčame

Pre hodinky Gator II potrebujete SIM kartu vo veľkosti microSIM s možnosťou volať a s internetom 2G.

Pre hodinky Gator 3 potrebujete SIM kartu vo veľkosti nanoSIM s možnosťou volať a s internetom 2G/3G.

Potrebujem mať na SIM karte dáta?

Áno, hodinky posielajú hlasové správy a hlavne posielajú informácie o svojej polohe na telefón mamičky či otecka. Na tieto veci je potrebná SIM s aktívnymi dátami. Spotreba dát mesačné je naozaj minimálna, odporúčame cca 100 až 150 MB dátový balík.

Koľko stojí mesačná prevádzka  SIM karty?

Prevádzka stojí cca od 3 € za mesiac (závisí od ponuky operátora).

O ponukách operátorov vieme veľa a radi Vám v tomto smere poradíme. Kontaktujte nás pre viac informácií. Článok o vhodných a výhodných programoch nájdete v našom Blogu v tomto odkaze.

Je lokalizácia dieťaťa naozaj taká presná?

Áno. Hodinky Gator patria na Slovenskom trhu medzi GPS hodinky s najpresnejšou lokalizáciou. Oproti iným GPS hodinkám totiž využívajú pre lokalizáciu okrem GPS aj kombináciu lokalizačnej technológie A-GPS, LBS a Wi-Fi, čo znamená, že je lokalizácia veľmi presná a to aj napr. v budove alebo na miestach, kde nie je GPS signál.

Kombinácia GPS, AGPS, LBS (GSM) a WiFi je v dnešnej dobe najlepšia lokalizačná technológia. Teda ak sa hodinky nachádzajú na mieste v pokrytí signálom GPS, alebo Wifi, potom je presnosť lokácie do 5 metrov. Ak využívajú k lokalizácii len signál GSM, lokalizácia už na metre presná nie je. Používateľ preto musí brať do úvahy, že dostupné technológie zobrazenia závisia na sile signálu pre danú technológiu v danom mieste. Informácie o presnosti lokalizácie prinášame v tomto článku: Informácie o presnosti polohy lokalizácie

Aká je na hodinky záruka?

Štandardne 2 roky.

Kto tieto hodinky vyrába?

Hodinky Gator vyrába spoločnosť GATOR. Spoločnosť Gator dodáva tieto GPS hodinky napríklad do britského Vodafonu či do čínskeho China mobile (do 1. a 3. najväčšieho mobilného operátora sveta). Ďalej spoločnosť Gator dodáva svoje technológie do spoločností ako je Samsung, Tech dáta, Singtel, a ďalšie. Stránka výrobcu hodiniek je www.gatorsmartwatch.com 

Aký vek je vhodný pre používanie hodiniek?

Hodinky sú vhodné pre deti od 3 rokov do 10 rokov. Hodinky Gator 3 sú o čosi väčšie ako Gator II. porovnanie veľkosti nájdete v tejto fotogalérii: Porovnanie veľkostí hodiniek Gator

Môže dieťa hodinky vypnúť?

Nemôže, keď mu túto vec v aplikácii Gator na Vašom smartfóne nepovolíte.

Akú kapacitu má batéria v hodinkách Gator 2?

Batéria hodiniek Gator II má kapacitu 410 mAh, Gator 3 majú batériu s kapacitou480 mAh.

Hodinky Gator 3 majú režim automatickej detekcie spiaceho režimu. Ak sa nepohybujú, nevysielajú informácie o polohe a preto šetria kapacitu batérie.

Hodinky Gator II vydržia na jedno nabitie cca 3 dni v závislosti na používaní a sile signálu a hodinky Gator 3 vydržia na jedno nabitie cca 2 dni v závislosti na používaní a sile signálu.

Sú hodinky vodotesné?

Áno, hodinky sú vodotesné. Sú odolné proti prachu a ďalej že sú odolné proti striekjúcej vode. Pozor, pri plávaní či iných aktivitách sa pri pohyboch vo vode vyvíja na hodinky veľký tlak a môže zodpovedať napríklad vodnému stĺpcu výšky cez 2 metre. Teda sa striktne neodporúčajú prevádzkovať akékoľvek aktivity s hodinkami vo vode.

Kde stiahnem aplikáciu Gator? Je táto aplikácia zadarmo?

Aplikáciu Gator možno stiahnuť do zariadenia so systémom iOS a Android v oficiálnych aplikačných obchodoch Apple Store a Android Play. Aplikácia je k stiahnutiu úplne zadarmo. Aplikáciu stiahnete na tejto stránke.

V akom jazyku je aplikácia Gator?

Aplikácia je v Slovenčine.

Mám dve deti. Môžem mať v jednej aplikácii pridaných viac hodiniek?

Áno, môžete.

Z akého materiálu sú hodinky vyrobené?

Hodinky sú vyrobené zo silikónu Grade Food, čo je potravinársky silikón spĺňajúci prísne zdravotné normy.

Aký majú hodinky ciferník?

Gator sú jediné hodinky na Slovenskom trhu, ktoré majú stlačením jedného tlačidla na výber medzi analógovým a digitálnym ciferníkom. Čo ocenia hlavne deti, ktoré sa začínajú učiť hodiny. 

Ako sa na hodinkách nastavuje čas?

Čas na hodinkách je synchronizovaný automaticky, po vložení aktívnej SIM karty do hodiniek a ich spárovania s aplikáciou Gator.

Fungujú tieto hodinky aj v zahraničí?

Áno fungujú. Pokiaľ bude do hodiniek vložená SIM karta Slovenského operátora a s hodinkami vycestujete do zahraničia, potom je potrebné mať na SIM karte aktívny roaming. V prípade, že do hodiniek bude vložená SIM karta operátora z cudzej krajiny a hodinky sa v tejto krajine budú používať, potom na SIM karte roaming potrebný nie je.

Môžu hodinky Gator používať aj seniori?

Áno, hodinky sú určené pre všetkých, o ktorých sa musíme viac starať a kto potrebuje zvýšenú starostlivosť, prípadne rýchlu pomoc. Hodinky sú teda určené taktiež pre seniorov, najmä pre seniorov s ochorením obehového a dýchacieho ústrojenstva, aby mohli včas zavolať pomoc. Ďalej sú určené pre seniorov trpiacich Alzheimerovou chorobou, aby ich išlo v prípade nechcenej prechádzky bezpečne lokalizovať a aj v poriadku nájsť.

Video o hodinkách GATOR

no alt

Pridanie hodiniek do aplikácie GATOR 3

no alt
10
November
2018

Dlho očakávaná aktualizácia GATOR 3 aplikácie 1.24

Pridal: Pridané: 10.11.2018 08:32:00 Počet zobrazení: 231

Dlho očakávaná aktualizácia GATOR 3 aplikácie 1.24 Mobilná aplikácia GATOR3 pre Android zariadenia prešla novou aktualizáciou, ktorá odstránila samovoľné zatváranie aplikácie na pozadí. Vyriešili sa tým notifikácie v Android zariadeniach - automatické upozornenia na nové správy, vstup a opustenie zóny a ostatné upozornenia.

Čítajte viac... Komentáre: 0

02
August
2018

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS?

Pridal: Pridané: 2.8.2018 17:50:03 Počet zobrazení: 405

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS? Pred nástupom detí do školy väčšina rodičov zvažuje možnosti komunikácie s deťmi a ich kontroly na diaľku. V dnešnom technologickom svete je veľa možností, ako s deťmi komunikovať a kontrolovať ich keď sú v škole. Základnou možnosťou je dať dieťaťu mobilný telefón a takto s ním komunikovať. Pri tomto spôsobe ľahko narazíte na negatíva, akými sú riziko vysokých účtov za volania a za dáta, budovanie závislosti na mobilnom zariadení, hrozby plynúce z internetu, napr. aj pri možnosti pripojenia sa na rôzne verejné WiFi siete, obťažujúce telefonáty a v neposlednom rade riziko nezapnutia si mobilného telefónu vtedy, keď dieťa skončí vyučovanie a potom je pre vás nedostupné.

Čítajte viac... Komentáre: 0

20
September
2017

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky pre deti s GPS?

Pridal: Pridané: 20.9.2017 07:30:00 Počet zobrazení: 4937

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky pre deti s GPS? Určite si aj vy pred kúpou hodiniek GATOR, alebo HELMER pre vaše deti dávate otázku akú SIM kartu zvoliť do hodiniek, od akého operátora a hlavne aký program. Ako ju nastaviť a hlavne koľko to bude stáť? Na tieto otázky odpovedáme v tomto BLOGu.

Čítajte viac... Komentáre: 1

11
Október
2017

Sledovanie polohy dieťaťa s hodinkami pre deti s GPS

Pridal: Pridané: 11.10.2017 00:00:00 Počet zobrazení: 1285

Sledovanie polohy dieťaťa s hodinkami pre deti s GPS Hodinky pre deti s GPS sú pre rodičov zaujímavé hlavne z dvoch dôvodov - vedia zistiť kde sa ich dieťa nachádza a vedia cez ne telefonovať. Tieto dve funkcie dali týmto hodinkám veľkú príťažlivosť. Ako vlastne sledovanie polohy funguje a čo môžete od zisťovania polohy hodiniek s GPS očakávať? Na to rád odpoviem v tomto blogu o funkcii hodiniek - GPS poloha a lokalizácia.

Čítajte viac... Komentáre: 1

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info