Späť

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky GATOR?

Pridal: Pridané: 20.9.2017 07:30:00 Počet zobrazení: 4287

20 September 2017

Určite si aj vy pred kúpou hodiniek GATOR pre vaše deti dávate otázku akú SIM kartu zvoliť do hodiniek, od akého operátora a hlavne aký program. Ako ju nastaviť a hlavne koľko to bude stáť? Na tieto otázky odpovedáme v tomto BLOGu.

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky GATOR?

S hodinkami GATOR sme testovali viaceré SIM karty od mobilných operátorov na Slovensku. Pri voľbe SIM karty máte možnosť výberu z týchto Slovenských operátorov:

Orange (aj Funfón), Slovak Telekom (aj Juro), O2, 4ka a Tesco Mobile. My sme testovali karty Telekom, Juro, O2 a 4ka. Keďže služby Orange a Telekom sú veľmi podobné čo sa týka kvality a technickej ponuky (pokrytie, kvalita signálu, romaing, aplikácia a správu). kartu Orange sme netestovali.

Najvhodnejšou variantou je voľba služby a SIM karty od operátorov Telekom, Orange a O2. 

 

Telekom: v žiadnom prípade neodporúčame predplatenú kartu Juro, nakoľko cez hodinky neviete zistiť stav kreditu ani ovládať služby. Kredit si viete overiť len tak, že SIM kartu vložíte do telefónu. A to je veeeeľmi nepraktické. Juro nemá aplikáciu do telefónu na správu, preto túto variantu - JURO SIM kartu škrtáme a pre hodinky nie je vhodná.

Telekom má pre potreby hodiniek (100 MB dát mesačne, volania a roaming) strašne slabú ponuku paušálov na faktúru, najnižší paušál na faktúru je ÁNO S, má 250 MB dát a stojí 10,00 € mesačne. Dosť vysoká cena a drahá voľba pre hodinky pre deti. ÁNO paušál pre hodinky neodporúčame

Najvýhodnejším spôsobom je voľba predplatenej karty EASY s obnoviteľným dátovým balíkom VŽDY GIGA s 1 GB dát. Tento balík sa automaticky obnovuje každý mesiac a odrátava sa z kreditu, jeho cena je 6,00 € mesačne. Balík si nutne aktivovať nemusíte, stačí mať SIM kartu a využívanie internetu sa bude odrátavať z kreditu.

Do mobilu si stiahnete aplikáciu Telekom a v nej máte podrobný prehľad o spotrebe dát a výške kreditu. Cez aplikáciu Telekom v mobile si viete kontrolovať výšku kreditu a spotrebu dát tak, že si túto SIM kartu priradíte do aplikáciu ako jedinú SIM. Vložte SIM z hodiniek do telefónu, stiahnite aplikáciu Telekom a aktivujte si aplikáciu cez overovaciu SMS. Na záver zvoľte kód PIN pre prístup do aplikácie. SIM kartu vložte do hodiniek. Do aplikácie Telekom sa teraz dostanete cez Vami zvolený PIN kód a budete vedieť kontrolovať výšku kreditu a spotrebu na SIM karte v hodinkách.

Po technickej stránke má Telekom dostatočné množstvo vysielačov mobilnej siete, tzv. BTS na to, aby sa cez nich dostatočne presne zistila poloha hodiniek cez režim LBS (location based station) ak nie sú lokalizované cez GPS. Preto ju odporúčame aj po technickej stránke.

Na SIM karte je automaticky nastavený roaming pre hlas aj dáta. Odporúčame na začiatku v SIM kartu v telefóne nastaviť tak, aby sa zrušili informačné SMS správy o výške kreditu a obnovení kreditu, ako aj reklamné SMS. Toto treba nastaviť zavolaním zo SIM karty na linku 12350 - Easy linka.

ODPORÚČAME: predplatená EASY Pecka, bez internetového balíka, alebo s balíkom Internet VŽDY GIGA s 1 GB dát mesačne za 6,00 €, volania 0,09 € za minútu hovoru v SR. 

 

Orange: Operátor Orange má po technickej stránke husto rozmiestnené vysielače a preto je tiež veľmi vhodný pre hodinky Gator. Ponuka programov pri mesačných paušáloch začína naúrovni 10 € mesačne, čo je pre hodinky dosť vysoká suma.

Predplatená karta je lepšou variantou. Operátor zaradil do ponuky službu ŠIKOVNÁ VOĽBA za 1 € mesačne a môžete si k nej aktivovať dátový balík 200 MB za 2 € mesačne. Je to výhodné z pohľadu ceny aj fakturácie, nemusíte kontrolovať kredit. 

Orange má v ponuke aj predplatenú kartu ŠIKOVNÁ PRIMA. Pri predplatenej karte ŠIKOVNÁ PRIMA je potrebné v mobile aktivovať internet 200 MB dát cez web prehliadač, alebo zaslaním SMS správy. Z hodiniek to neviete spraviť! Po vyčerpaní dát sa balík neobnoví a hodinky nebudú funkčné. 

V žiadnom prípade neodporúčame predplatenú kartu ŠIKOVNÁ PRIMA! Internet sa môže deaktivovať a hodinky nebudú funkčné.

ODPORÚČAME: predplatená ŠIKOVNÁ VOĽBA za 1,00 €, Internet 200 MB za 2,00 €, volania 0,12 € za minútu hovoru v SR (odpočítava sa z poplatku 1,00 €).

 

O2 Slovensko: O2 má po technickej stránke síce menej vysielačov BTS ako Orange a Telekom, ale v našom teste bola lokalizácia len cez LBS (BTS a WiFi) dosť presná. Navyše hodinky sa lokalizujú hlavne podľa GPS a lokalizácia podľa mobilného signálu je až sekundárna. 

Ale poďme sa pozrieť na ceny. O2 Slovensko má balík pre hodinky, O2 Fér na faktúru s balíkom 1 GB. Cena hovoru je 0,13 € za minútu a cena balíka 1 GB - Internet je 5,00 € mesačne.

O2 má zaujímavú cenovú ponuku, je na faktúru a preto vám odpadajú starosti so sledovaním a dobíjaím kreditu. O2 má aktivovaný roaming a navyše medzi SR a ČR nerobí žiaden rozdiel, takže v ČR roaming netreba.

O2 má veľmi dobre spracovanú mobilnú aplikáciu na sledovanie spotreby, faktúr a zmenu programov.

Ak si zvolíte O2 preplatený program bez internetového balíka, môže sa stať, že bude internet deaktivovaný. O2 má na predplatenej karte nastavený internet tak, že je potrebné aktivovať ho pripojením sa do internetu a zobrazením akejkoľvek web stránky. Potom je internet aktívny, ale treba ho využívať každý deň. Ak napr. nebudete hodinky používať viac ako jeden deň, internet sa vypne a bude ho potrebné aktivovať cez mobilný telefón. Túto funkciu vedia v O2 zmeniť tak, aby sa internet aktivoval automaticky každý deň, ale to už bude oveľa vyššia cena za celý mesiac (0,50€ x 30 dní = 15€)

V žiadnom prípade neodporúčame predplatenú kartu O2 bez balíka Internet! Internet sa môže deaktivovať a hodinky nebudú funkčné.

ODPORÚČAME: O2 Fér na faktúru, Internet 1 GB mesačne 5,00 €, volania 0,13 € za minútu hovoru v SR.

 

4ka: Tento operátor má len pokrytie LTE a hodinky toto pripojenie nepodporujú. Vedia síce fungovať v nižšej sieti, ale len v národnom roamingu cez vysielače iných operátorov. 4ka nemá GPRS pripojenie a preto nie je pre hodinky vhodná. Tohto operátora vôbec neodporúčame pre hodinky Gator.

 

Funfón: Tento operátor je v podstate Orange, len má iný názov (podobne ako Juro v Telekome), odporúčame radšej SIM kartu od Orange. FUN FÓN SIM kartu sme testovali v hodinkách pre deti s GPS GATOR II a výsledok testu je v našom BLOGU. Nájdete ho tu: https://www.detipodkontrolou.sk/n/test-hodiniek-gator-ii-so-sim-kartou-fun-fon

 

Tesco Mobile: Taktiež operátor s iným názvom, ale funkčne a technicky sa jedná o O2. Preto odporúčame ponuku O2.

 

Porovnanie produktov budeme postupne aktualizovať. Toto porovnanie bolo robené podľa ponuky operátorov platnej v júni 2018. 

Diskusia

(1 komentár)

O2 fér Majo 9.9.2018 15:50:11
10
November
2018

Dlho očakávaná aktualizácia GATOR 3 aplikácie 1.24

Pridal: Pridané: 10.11.2018 08:32:00 Počet zobrazení: 91

Dlho očakávaná aktualizácia GATOR 3 aplikácie 1.24 Mobilná aplikácia GATOR3 pre Android zariadenia prešla novou aktualizáciou, ktorá odstránila samovoľné zatváranie aplikácie na pozadí. Vyriešili sa tým notifikácie v Android zariadeniach - automatické upozornenia na nové správy, vstup a opustenie zóny a ostatné upozornenia.

Čítajte viac... Komentáre: 0

02
August
2018

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS?

Pridal: Pridané: 2.8.2018 17:50:03 Počet zobrazení: 278

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS? Pred nástupom detí do školy väčšina rodičov zvažuje možnosti komunikácie s deťmi a ich kontroly na diaľku. V dnešnom technologickom svete je veľa možností, ako s deťmi komunikovať a kontrolovať ich keď sú v škole. Základnou možnosťou je dať dieťaťu mobilný telefón a takto s ním komunikovať. Pri tomto spôsobe ľahko narazíte na negatíva, akými sú riziko vysokých účtov za volania a za dáta, budovanie závislosti na mobilnom zariadení, hrozby plynúce z internetu, napr. aj pri možnosti pripojenia sa na rôzne verejné WiFi siete, obťažujúce telefonáty a v neposlednom rade riziko nezapnutia si mobilného telefónu vtedy, keď dieťa skončí vyučovanie a potom je pre vás nedostupné.

Čítajte viac... Komentáre: 0

20
September
2017

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky GATOR?

Pridal: Pridané: 20.9.2017 07:30:00 Počet zobrazení: 4288

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky GATOR? Určite si aj vy pred kúpou hodiniek GATOR pre vaše deti dávate otázku akú SIM kartu zvoliť do hodiniek, od akého operátora a hlavne aký program. Ako ju nastaviť a hlavne koľko to bude stáť? Na tieto otázky odpovedáme v tomto BLOGu.

Čítajte viac... Komentáre: 1

11
Október
2017

Sledovanie polohy dieťaťa s hodinkami GATOR II

Pridal: Pridané: 11.10.2017 00:00:00 Počet zobrazení: 1109

Sledovanie polohy dieťaťa s hodinkami GATOR II Hodinky pre deti s GPS GATOR II sú pre rodičov zaujímavé hlavne z dvoch dôvodov - vedia zistiť kde sa ich dieťa nachádza a vedia cez ne telefonovať. Tieto dve funkcie dali týmto hodinkám veľkú príťažlivosť. Ako vlastne sledovanie polohy funguje a čo môžete od zisťovania polohy hodiniek GATOR očakávať? Na to rád odpoviem v tomto blogu o funkcii hodiniek - GSP poloha a lokalizácia.

Čítajte viac... Komentáre: 1

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info