Späť

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS?

Pridal: Pridané: 2.8.2018 17:50:03 Počet zobrazení: 405

02 August 2018

Pred nástupom detí do školy väčšina rodičov zvažuje možnosti komunikácie s deťmi a ich kontroly na diaľku. V dnešnom technologickom svete je veľa možností, ako s deťmi komunikovať a kontrolovať ich keď sú v škole. Základnou možnosťou je dať dieťaťu mobilný telefón a takto s ním komunikovať. Pri tomto spôsobe ľahko narazíte na negatíva, akými sú riziko vysokých účtov za volania a za dáta, budovanie závislosti na mobilnom zariadení, hrozby plynúce z internetu, napr. aj pri možnosti pripojenia sa na rôzne verejné WiFi siete, obťažujúce telefonáty a v neposlednom rade riziko nezapnutia si mobilného telefónu vtedy, keď dieťa skončí vyučovanie a potom je pre vás nedostupné.

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS?

Hodinky pre deti s mobilom a GPS lokalizáciou GATOR
Druhý spôsob komunikácie a kontroly dieťaťa sú hodinky pre deti s mobilom a GPS, ktoré nastavíte podľa vašich potrieb. Hodinky pre deti s GPS sú mobilným telefónom v hodinkách. Cez hodinky dieťa telefonuje a navyše je aj lokalizované cez GPS signál, preto viete využiť službu lokalizácie a službu bezpečných zón, ktoré si nastavíte pre miesta, kde má dieťa prísť, napr. škola, domov, sídlisko, autobusová stanica, umelecká škola, ... Pri vstupe a opustení zóny dostanete do mobilnej aplikácie upozornenie, vďaka čomu budete vedieť či je vaše dieťa v danej lokalite. Volania viete obmedziť na potrebný počet telefónnych čísel, ktoré bude môcť dieťa volať, alebo tieto čísla budú volať na hodinky dieťaťa a takto budete mať pod kontrolou aj účty za volania. Hodinky majú okrem možnosti komunikovať s dieťaťom a lokalizovať ho aj doplnkové funkcie, ako je nastavenie letového režimu v škole - času, kedy budú hodinky v tichom móde, nastavenie budíkov na rôzne termíny, informáciu o zložení hodiniek z ruky, SOS tlačidlo pre prípad núdzovej situácie či posielanie hlasovej správy do mobilnej aplikácie rodiča. Hodinky sú prispôsobené aj menším deťom, ktoré ešte nevedia čítať a mobilná aplikácia je pre rodičov v slovenskom jazyku. Hodinky pre deti s mobilom a GPS GATROR sú v dvoch variantoch, GATOR 2 a GATOR 3 a v troch farebných vyhotoveniach – čierne, modré a ružové. Hodinky sú vhodné pre deti od 5 do 10 rokov.


Rodičovská aplikácia SECURE KIDS na kontrolu mobilného zariadenia dieťaťa
Ak sa rozhodnete dať svojim deťom mobilný telefón, aj tu viete mať deti pod kontrolou, alebo aspoň ich mobilný telefón s operačným systémom Android. V mobilnom telefóne nainštalujte aplikáciu rodičovskej kontroly SECURE KIDS, ktorá je v slovenskom jazyku a vďaka ktorej budete môcť dieťaťu obmedziť používanie telefónu, alebo priamo používanie aplikácií v telefóne – v danom termíne, alebo podľa dĺžky času za deň, lokalizovať zariadenie na mape, nastaviť telefónne čísla pre volania – povoliť ich a zakázať, nastaviť filtre pre komunikáciu na internete – povoliť a zakázať rôzne webové stránky, zadať budíky pre rôzne termíny aj s odkazom pre dieťa, nastaviť prestávky, aby si dieťa oddýchlo od používania mobilného telefónu a na obrazovke telefónu pridať núdzové tlačidlo, ktoré ak dieťa stlačí v prípade núdze, okamžite o tom dostanete informáciu s časom, polohou na mape a fotografiou okolia. Všetky nastavenia viete robiť cez rodičovskú aplikáciu vo vašom telefóne, alebo cez internetový prehliadač z akéhokoľvek miesta kde je dostupný internet. Do aplikácie viete pridať viacero zariadení pre jedno dieťa, alebo pre viacero detí. Výhodou je bezplatné odskúšanie aplikácie na 15 dní a nízke prevádzkové náklady na používanie aplikácie.

10
November
2018

Dlho očakávaná aktualizácia GATOR 3 aplikácie 1.24

Pridal: Pridané: 10.11.2018 08:32:00 Počet zobrazení: 231

Dlho očakávaná aktualizácia GATOR 3 aplikácie 1.24 Mobilná aplikácia GATOR3 pre Android zariadenia prešla novou aktualizáciou, ktorá odstránila samovoľné zatváranie aplikácie na pozadí. Vyriešili sa tým notifikácie v Android zariadeniach - automatické upozornenia na nové správy, vstup a opustenie zóny a ostatné upozornenia.

Čítajte viac... Komentáre: 0

02
August
2018

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS?

Pridal: Pridané: 2.8.2018 17:50:03 Počet zobrazení: 406

Čo zvoliť pre deti do školy – mobilný telefón, alebo hodinky s mobilným telefónom a s GPS? Pred nástupom detí do školy väčšina rodičov zvažuje možnosti komunikácie s deťmi a ich kontroly na diaľku. V dnešnom technologickom svete je veľa možností, ako s deťmi komunikovať a kontrolovať ich keď sú v škole. Základnou možnosťou je dať dieťaťu mobilný telefón a takto s ním komunikovať. Pri tomto spôsobe ľahko narazíte na negatíva, akými sú riziko vysokých účtov za volania a za dáta, budovanie závislosti na mobilnom zariadení, hrozby plynúce z internetu, napr. aj pri možnosti pripojenia sa na rôzne verejné WiFi siete, obťažujúce telefonáty a v neposlednom rade riziko nezapnutia si mobilného telefónu vtedy, keď dieťa skončí vyučovanie a potom je pre vás nedostupné.

Čítajte viac... Komentáre: 0

20
September
2017

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky pre deti s GPS?

Pridal: Pridané: 20.9.2017 07:30:00 Počet zobrazení: 4937

Akú SIM kartu a program zvoliť pre hodinky pre deti s GPS? Určite si aj vy pred kúpou hodiniek GATOR, alebo HELMER pre vaše deti dávate otázku akú SIM kartu zvoliť do hodiniek, od akého operátora a hlavne aký program. Ako ju nastaviť a hlavne koľko to bude stáť? Na tieto otázky odpovedáme v tomto BLOGu.

Čítajte viac... Komentáre: 1

11
Október
2017

Sledovanie polohy dieťaťa s hodinkami pre deti s GPS

Pridal: Pridané: 11.10.2017 00:00:00 Počet zobrazení: 1285

Sledovanie polohy dieťaťa s hodinkami pre deti s GPS Hodinky pre deti s GPS sú pre rodičov zaujímavé hlavne z dvoch dôvodov - vedia zistiť kde sa ich dieťa nachádza a vedia cez ne telefonovať. Tieto dve funkcie dali týmto hodinkám veľkú príťažlivosť. Ako vlastne sledovanie polohy funguje a čo môžete od zisťovania polohy hodiniek s GPS očakávať? Na to rád odpoviem v tomto blogu o funkcii hodiniek - GPS poloha a lokalizácia.

Čítajte viac... Komentáre: 1

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info